بندر بن سلمان برادر ولیعهد سعودی به یکی از افسران گارد سلطنتی وعده اعطای ١٠ میلیون ریال سعودی برای ترور بن سلمان داده بود اما بن سلمان جان سالم به در برد.

به گزارش البوابه الاخباریه الیمنیه، روزنامه صهیونیستی «مکور ریشون» در گزارشی روز سه شنبه اعلام کرد: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مورد سوءقصد قرار گرفته اما جان سالم به در برد. طبق گزارش‌های مختلف، به دنبال این ترور نافرجام، محمد بن سلمان اقدام به دستگیری بندر بن سلمان برادرش به دلیل دست داشتن در این ترور نافرجام کرد.

«آساف غیبور» در این روزنامه نوشت: بندر بن سلمان به یکی از افسران گارد سلطنتی وعده اعطای ١٠ میلیون ریال سعودی برای ترور بن سلمان داده بود. این به معنای آن است که ما با یک جنگ قبیله‌ای مواجه هستیم.

طبق این گزارش بن سلمان پس از دستگیری این افسر و بازداشت برادرش اقدام به افزایش تعداد افراد گارد سلطنتی کرد و یک یگان ویژه امنیت برای محافظت از خود تعیین کرد.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مخالفان بسیاری در عربستان دارد و حتی این مخالفان در بین افراد کاخ سلطنتی نیز حضور دارند. اقدامات بن سلمان و کودتا علیه محمد بن نایف ولیعهد سابق از جمله دلایل تشدید مخالفت‌ها علیه بن سلمان است.