اعطای ویزای عربستان به ۳ دیپلمات ایرانی

منبع: رکنا

319

1400/10/2

23:11


اعطای ویزای عربستان به ۳ دیپلمات ایرانی

به گزارش رکنا به نقل از «السبق برس»؛ عربستان به ۳ دیپلمات ایرانی ویزای عربستان را داده تا به عربستان سفر و فعالیت خود را شروع کنند.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده است که عربستان به ۳ دیپلمات ایرانی ویزا داده است تا در شهر جده مستقر شوند و کار خود را شروع کنند.

این خبرگزاری گزارش داده است که گفت‌وگو‌های بین ایران و عربستان با پیشرفت همراه است.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران امروز پنجشنبه پس از دیدار و گفت‌وگو با «فؤاد حسین» همتای عراقی در نشست خبری مشترک با وی گفته بود: «ما در دوره آینده مذاکرات تهران و ریاض در کشور عراق شرکت خواهیم کرد؛ من از مساعی دولت عراق برای کمک به رفع سوء تفاهمات و بازگشت روابط تهران و ریاض به حالت طبیعی تشکر می‌کنم.»

امیرعبداللهیان تصریح کرد: «مایلم تأکید کنم در آخرین دور مذاکرات مجموعه‌ای از پیشنهادات عملی و سازنده را به طرف سعودی ارائه کردیم. ان شاالله هیئت‌های دو کشور در آینده نزدیک در بغداد گردهم خواهند آمد و در خصوص عملیاتی کردن مرحله بعدی توافقات اقدام خواهد کرد.»

وزیر خارجه عراق هم گفت: «برای ما مهم است که مسئله روابط ایران با کشور‌های همسایه عراق را مورد بحث قرار دهیم. عراق نقش مهمی در حمایت از گفت‌وگو‌ها بین عربستان و ایران برگزار شد، داشت و امیدواریم دور پنجم مذاکرات بین ایران و عربستان برگزار شود.»

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه