همسران سابق؛ قربانیان کینه مردان انتقام‌جو

منبع: فرارو

20

1400/9/28

11:04


مرد بعد از اینکه همسرش تقاضای طلاق داد و از او جدا شد، برای بازگرداندن وی به زندگی مشترک تلاش کرد و وقتی کوشش‌هایش به ثمر نرسید، به فکر انتقام افتاد.

همسران سابق؛ قربانیان کینه مردان انتقام‌جو

انتقام‌گیری از همسران سابق انگیزه‌ای بود که سبب شد سه مرد به اتهام ارتکاب جرائم خشونت‌آمیز بازداشت شوند و اکنون پرونده آن‌ها در حال رسیدگی است. یکی از این متهمان دو زن را به قتل رساند، دیگری روی همسر سابقش اسید پاشید و نفر سوم آتش به پا کرد.

به گزارش شرق، کارآگاهان جنایی استان گلستان چند روز پیش از مفقودشدن دو زن باخبر شدند. یکی از این زنان که ۴۵ ساله بود و مهناز نام داشت، مدتی قبل از شوهرش جدا شده و تنها زندگی می‌کرد. نفر دوم خاله مهناز بود.

مأموران بعد از بررسی دوربین‌های مدربسته اطراف خانه مهناز مشاهده کردند شوهر سابق او و مردی دیگر دو کیسه را از خانه بیرون برده‌اند. این‌گونه بود که فرضیه قتل و جابه‌جا‌کردن اجساد قوت گرفت و مرد متهم به نام نادر بازداشت شد. نادر وقتی در پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت، به ارتکاب جنایت اقرار کرد. او گفت: من و مهناز اختلافات زیادی با هم داشتیم و سرانجام جدا شدیم، اما من هنوز از همسر سابقم کینه به دل داشتم و می‌خواستم از او انتقام بگیرم. اختلاف اصلی ما بر سر این بود که من خانه‌مان را به نام مهناز کرده بودم و او می‌گفت باید خانه را خالی کنم. با وساطت اقوام قرار شد ما آشتی کنیم البته حق طلاق را به او واگذار کردم و زنم یک ماه بعد جدا شد و حکم تخلیه خانه را هم گرفت.

این‌گونه بود که دنبال انتقام بودم. روز حادثه به مهناز گفتم وسیله‌ای را در انباری جا گذاشته‌ام. به همین بهانه به خانه او رفتم. ما با هم درگیر شدیم و من روسری را دور گردن همسر سابقم انداختم و پیچیدم. او در همان لحظات خاله‌اش را صدا می‌زد. زنم را به قتل رساندم و بعد متوجه شدم خاله‌اش در خانه است. چون این زن شاهد قتل بود مجبور شدم او را نیز بکشم تا کسی راز من را نفهمد. بعد با کمک یکی از اقوامم جسد‌ها را از خانه بیرون بردیم و اطراف شهر رها کردیم. این متهم درحال‌حاضر در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

پرونده دوم مربوط به مردی تهرانی است که روی همسر سابقش اسید پاشید. این مرد بعد از اینکه همسرش تقاضای طلاق داد و از او جدا شد، برای بازگرداندن وی به زندگی مشترک تلاش کرد و وقتی کوشش‌هایش به ثمر نرسید، از همسر سابق خود کینه به دل گرفت. این پرونده با شکایت پدر زن جوان تشکیل شد و این مرد گفت داماد سابقش روی دختر او اسید پاشیده است. وقتی مأموران به تحقیق در این رابطه پرداختند، فهمیدند زن مصدوم از مدت‌ها قبل با شوهرش اختلاف داشت و در نهایت از او جدا شد، اما دادگاه حضانت فرزندان را به مرد سپرد.

اطلاعات موجود نشان می‌داد این زن و شوهر کشمکش‌های زیادی داشتند و حتی زن از خشونت شوهرش صحبت کرده و برای طلاق نیز خیلی تلاش کرده بود تا بالاخره توانسته بود حکم دادگاه را دریافت کند. بعد از آن زن جوان گاهی برای ملاقات با بچه‌ها به خانه شوهر سابقش می‌رفت تا اینکه این مرد زن سابقش را در خانه زندانی کرد و به تهدید او پرداخت و سپس دست به اسیدپاشی زد. متهم بعد از دستگیری جرمش را پذیرفت و روانه زندان شد تا به پرونده او رسیدگی شود.

سومین متهم مردی است که او هم بعد از جدایی از همسرش همچنان با او اختلاف داشت و در نهایت آتش‌افروزی کرد. این متهم بعد از درگیری با همسر سابقش روی او بنزین پاشید و وی را آتش زد. بعد از اینکه زن مجروح به بیمارستان منتقل شد، شوهر سابق او دستگیر شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

در تحقیقات معلوم شد این مرد با همسر سابقش اختلاف داشته و بر سر اینکه به او اجازه ملاقات با فرزند خردسال‌شان را نمی‌داد کشمکش داشتند و حتی مرد جوان علیه همسرش شکایتی را هم مطرح کرده بود تا اینکه روز حادثه با هم درگیر شدند و چنین جرمی رقم خورد.

مطالب مشابه