ترویج فرهنگ دینی باید از مهم ترین دغدغه های رسانه ها باشد

منبع: حوزه

13

1400/9/17

01:29


حوزه/ فعال و پژوهشگر حوزوی فضای مجازی تصریح کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های رسانه ها در جامعه اسلامی باید اهتمام در راستای ترویج فرهنگ دینی باشد.

ترویج فرهنگ دینی باید از مهم ترین دغدغه های رسانه ها باشد

حجت الاسلام محمدرسول بهرامیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: امروز جامعه بشری بیش از هر زمان دیگری تشنه ی دریافت حقایق اسلام ناب محمدی(ص) است و در این میان وظیفه فعالان و اهالی رسانه این است که با ذوق و هنرمندی و هوشمندی خود، مروج فرهنگ تعالی بخش اسلام و آموزه های آن باشند.

وی افزود: ما به حق مدعی این هستیم که اسلام کامل‌ترین دین در دنیاست اما مهم آن است که در این جهان پرهیاهو بتوانیم حق بودن و کامل بودن چنین دین و آیینی را نشان دهیم.

وی همچنین گفت: به خصوص در بستر رسانه های نوین و فضای مجازی، رسانه های جامعه اسلامی باید مروج مبانی دینی و پاسخگوی به سوالات و شبهات باشند و این طور نباشد که نسبت به این امور بسیار مهم کم تفاوت و یا بی تفاوت عمل کنند.

این کارشناس حوزوی و پژوهشگر فرهنگی خاطرنشان کرد: در این رابطه به عقیده بنده نخست باید حساسیت و دغدغه مندی در وجود ما شکل بگیرد و در وهله بعد این که در راستای ترویج فرهنگ دینی، نقشه راه و برنامه مشخص در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت داشته باشیم.