در ستایش از رهبر خط دفاع چلسی؛ سن برای تیاگو سیلوا فقط یک عدد است

منبع: طرفداری

56

1400/9/3

14:09


در ستایش از رهبر خط دفاع چلسی؛ سن برای تیاگو سیلوا فقط یک عدد است

تیاگو سیلوا اگر همین فرم فوق العاده اش را حفظ کند، می تواند یکی از بهترین انتقال های رایگان تاریخ لیگ برتر انگلیس لقب گیرد

به نظر می رسد هر فصلی که می گذرد، تیاگو سیلوا یک سال جوان‌تر می شود؛ او که در بازی مقابل یوونتوس یک توپ را از روی خط بیرون کشید، این مسئله را یک بار دیگر اثبات کرد.

طرفداری | تیاگو سیلوای 37 ساله که مثل یک مدافع 27 ساله بازی می کند، در یک حرکت آکروباتیک مانع گلزنی آلوارو موراتا در بازگشتش به استمفوردبریج شد و تمجید بازیکنان جوان تر را برانگیخت. تیاگو سیلوا برای مانع شدن از گلزنی موراتا، خودش را به درون دروازه پرت کرد و آسیب دید. در بردی که چلسی راحت به دست آورد، مدافع برزیلی نقش تاثیرگذاری داشت و مانع آن شد در نیمه اول بازی به تساوی کشیده شود. با وجود آسیب دیدگی جزئی، تیاگو سیلوا خلاف انگولو کانته و بن چیلول تا پایان به بازی ادامه داد و با حفظ وضعیت خوبش، برای بازی روز یکشنبه مقابل منچستریونایتد در دسترس خواهد بود. این بیست و یکمین بازی تیاگو سیلوا در این فصل برای چلسی و تیم ملی برزیل بود؛ این در حالی است که هنوز به کریسمس هم نرسیده ایم و او در فصل گذشته، 34 بازی انجام داده بود.

الان که نگاه می کنیم، تعجبی نداشت که توماس توخل از تصمیم پاری سن ژرمن برای جدایی رایگان تیاگو سیلوا عصبانی شود؛ این تصمیم پی اس جی بسیار به سود چلسی و سپس توخل شد. اغراق نیست اگر بگوییم تیاگو سیلوا در مسیر تبدیل شدن به یکی از بهترین انتقال های آزاد تاریخ فوتبال انگلیس قرار دارد. او در فصل اول حضورش در چلسی، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و این شانس را دارد تا دومین فصلش در جمع آبی های لندنی را با قهرمانی لیگ برتر انگلیس به پایان برساند. 

موفقیت بزرگ چلسی برابر یوونتوس، این نوید را می دهد که شیرهای لندن بتوانند از عنوان قهرمانی شان در اروپا دفاع کنند؛ در حال حاضر چلسی صعودش به یک هشتم نهایی را قطعی کرده و به احتمال بالا، صدرنشین گروه H خواهد شد. تیاگو سیلوا ممکن است اسما کاپیتان چلسی نباشد اما او استانداردهای بالایی را در داخل و خارج از زمین برای هم تیمی هایش تعیین می کند. این مدافع باتجربه پس از انتقال به لیگ برتر انگلیس، سریعا با فرانک لمپارد سرمربی سابق چلسی رابطه ای صمیمی برقرار کرد و پس از ورود توماس توخل به این تیم، به شدت مورد توجه او قرار گرفت.

توخل به چلسی توصیه می کند قرارداد سیلوا را به مدت یک فصل دیگر تمدید کنند چرا که این سرمربی آلمانی مطمئن است این ستاره سابق میلان پیش از جام جهانی 2022 قطر، کیفیتش کاهش نمی یابد. سیلوا هنگامی که به چلسی پیوست، گفته بود بازی کردن در جام جهانی 2022 انگیزه بزرگی برای اوست و در صورت داشتن آمادگی لازم، به راحتی به این هدف خواهد رسید. حتی اگر در اواخر فصل سیلوا به استراحت نیاز داشته باشد یا مصدوم شود، توخل می داند تاثیر او در رختکن و سکوها بسیار کلیدی خواهد بود. چه کسی شادی تیاگو سیلوا با جورجینیو و ماونت روی سکوهای استمفوردبریج پس از پیروزی مقابل اتلتیکو مادرید را از یاد برده است؟

سیلوا همواره برای بازیکنان جوان چلسی، یک الگو از نحوه کار کردن یک فوتبالیست حرفه ای بوده است؛ توخل هم این را می داند و تحت تاثیر دویدن های پس از بازی او در پی 90 دقیقه نیمکت نشینی بوده است. سیلوا از نظر خانوادگی هم به خوبی در لندن جا افتاده و از زندگی در این شهر راضی است؛ شاید او حسرت اندکی بخورد که چرا چند سال زودتر به لیگ برتر نیامده است. با این حال تیاگو سیلوا زمان از دست رفته را جبران کرده و با سری بالا فوتبال را ترک خواهد کرد؛ او اجازه نمی دهد فوتبالش در افت به پایان برسد. پس از متوقف کردن موراتا در صحنه موقعیت صد درصد یوونتوس، توماس توخل از روی صندلی کنار زمینش بلند شد و برای سیلوا دست زد. در گل دوم چلسی توسط ریس جیمز، تمام بازیکنان چلسی به طرف او رفتند تا در شادی پس از گل سهیم شوند اما سیلوا سعی کرد در میانه زمین بماند و انرژی اش را حفظ کند؛ اما زمانی که کالوم هادسون اودوی گل سوم را زد، مدافع برزیلی نتوانست خودداری کند و به جمع شادی هم تیمی هایش پیوست.

لئوناردو بونوچی، مدافع افسانه ای ایتالیایی در 34 سالگی مجبور شد چهار بار درخشش بچه های جوان، پرانرژی و مستعد آکادمی چلسی را تماشا کند و این در حالی بود که تیاگو سیلوا در رهبری خط دفاعی تیم میزبان، استادانه عمل کرد. ضربه سر دیرهنگام جلوتر از ادوارد مندی، عزم سیلوا برای حفظ کلین شیت در دیداری که برد در آن قطعی شده بود را نشان می داد. در حال حاضر، سن فقط یک عدد برای تیاگو سیلواست. 

به قلم مت لاو برای تلگراف

مطالب مشابه