ثبت نام ۳۰هزار نفر در طرح نهضت مسکن ملی

منبع: رکنا

28

1400/8/27

17:29


ثبت نام ۳۰هزار نفر در طرح نهضت مسکن ملی

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل؛ استاندار اردبیل در جلسه شورای مسکن استان گفت: تاکنون ۳۰هزار نفر متقاضی برای طرح نهضت مسکن ملی در استان ثبت نام کرده است.

سید حامد عاملی افزود: سهم استان اردبیل برای ۴ سال آینده ۸۰ هزار واحد مسکن از محل طرح نهضت مسکن ملی برآورد شده که تا دو سال آینده باید ۴۰هزار واحد تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های متولی باید با برش شهرستانی نیاز‌های اساسی این طرح را احصا کنند، تصریح کرد: باید در حوزه‌های مختلف از قبیل سهم بافت فرسوده، خود مالکی ها، سهم بنیاد مستصعفان، کمیته امداد، بهزیستی، مساکن روستایی بصورت تفکیک شده مشخص شود تا با کار جهادی و جدی نسبت به ساخت و ساز اقدام شود.

استاندار اردبیل گفت: با شرایطی که در شورای مسکن طرح ریزی شده به طور قطع تعداد متقاضیان در آینده افزایش می‌یابد بنابراین با هماهنگی تمام دستگاه‌های متولی باید زیرساخت‌های لازم از قبیل آب، برق، محوطه سازی و گاز و... تامین شود.

عاملی با بیان اینکه در مرحله اول طرح اقدام ملی از ۹۵۰۰ نفر متقاضی ۲۵۰۰نفر حائز شرایط هستند، افزود: ۵۴۰ واحد با پیشرفت فیزیکی حداقل ۵۰ درصد در حال ساخت است که برای ۸۰هزار واحد که بر حسب نیاز در ۴ سال آینده احداث خواهد شد، بیش از ۲هزار هکتار در سطح استان زمین نیاز است که باید در اسرع وقت پرونده این موارد تعیین تکلیف شود.

وی افزود: با هدفی که دولت دنبال می‌کند تسهیلات لازم برای متقاضیان ۳۰۰میلیون تومان برای شهر‌ها و برای روستا‌ها نیز ۲۰۰میلیون تومان ابلاغ شده که با افزایش تسهیلات آورده متقاضیان کاهش می‌یابد و باید مسکن ارزان قیمت در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه شهرک‌های مسکن ملی باید با افق حداقل ۵۰ ساله طراحی شود، گفت:در طراحی شهری باید استاندارد‌های لازم کاملا رعایت شود و فضای سبز و طراحی خیابان‌ها و ... برای حداقل ۵۰ سال آینده مورد توجه قرار گیرد که این طراحی‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی مفید واقع شود.

عاملی از دستگاه‌های متولی خواست برنامه و سهم دستگاه‌ها از مسکن ملی را مشخص و وظایف هرکدام در جلسات آتی مطرح شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه