مشکلات کشور ناشی از انتخاب اشتباه و بی تدبیری ها است | مردم را به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح تشویق کنیم

منبع: حوزه

42

1400/3/6

09:12


حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجتی گفت: وظیفه‌داریم به تک‌تک مردم شریفی که در این مدت اذیت شده‌اند بگوییم اذیت شدن‌ها به خاطر انتخاب بد و سوءمدیریت ها و بی تدبیری ها بوده است و حالا باید با یک انتخاب درست آن را جبران کنیم.

مشکلات کشور ناشی از انتخاب اشتباه و بی تدبیری ها است | مردم را به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح تشویق کنیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر احمدرضا حاجتی، نویسنده کتاب عصر امام خمینی(ره)، در افتتاحیه سلسله نشست‌های «حضور حداکثری آگاهانه در انتخابات و نقش تشکل‌های دینی» که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اداره کل تبلیغات اسلامی استان خوزستان برگزار شد ضمن خوش‌آمد گویی به حاضرین اظهار داشت: در روایات آمده است که اگر نمی‌توانید اهل‌بیت(ع) را زیارت کنید به زیارت صالحین از شیعیان و ارادتمندان به اهل‌بیت بروید و بنده امروز با حضور در جمع خدام اهل‌بیت، شعرا، مداحان، مسئولین هیئات مذهبی و سینه‌زنان اهل‌بیت(ع) درواقع به زیارت اهل‌بیت مشرف شده‌ام.

وی در ادامه بر لزوم معرفت به خود و زمانه تأکید کرد و گفت: باید زمانه، میدان نبرد و همچنین خودتان را بشناسید و فکر نکنید که شما فقط یک مداح، شاعر و یا یک مسئول هیئت ساده هستید و بدانید که شما پرچم‌دار اهل‌بیت در این عصر و زمان و لبیک به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین هستید اگر انسان به این معرفت برسد راه را گم نمی‌کند و هیچ‌وقت ناامید نمی‌شود و همیشه قوی است.

نویسنده کتاب عصر امام خمینی(ره)، به آیه قرآنی «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَی وَفُرَادَی؛»، اشاره کرد و اٰبراز داشت: این آیه ازجمله آیاتی است که امام خمینی(ره) در زمان حیاتشان بسیار بر روی آن تکیه داشته‌اند امام خمینی می‌فرمودند خداوند در قرآن تنها یک‌بار موعظه کرده و در آن یک‌بار فقط یک موعظه کرده و آن این است  که دو دو و به‌تنهایی برای خدا به پا خیزید پس ای مردم، ای مداحان، ای هیئتی‌ها و ای شاعران هر جا که هستید پرچم علی بن ابی‌طالب را به اهتزاز دربیاورید.

وی در ادامه به لزوم توکل به خدا و توسل به اهل‌بیت تأکید کرد و گفت: در زمان جنگ حتی سیم‌خاردار هم به ما نمی‌دادند و ما مشکل کمبود تجهیزات و مهمات داشتیم ولی با توکل به خدا و توسل به اهل‌بیت علیهم السلام توانستیم دشمن را شکست دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجتی، ضمن بیان خاطراتی از شهدای هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: شهدا جاده آنلاین و مستقیمی به سمت اهل‌بیت هستند و هر کس با شهدا ارتباط برقرار کرد و با آن‌ها افتاد سر از خیمه‌ی امام زمان درمی‌آورد و هر کس از آن‌ها جدا شد از خیمه اهل‌بیت بیرون خواهد رفت.

وی به‌قصد دشمن برای فشار آوردن به مردم برای ناامید کردن آن‌ها اشاره کرد و عنوان داشت: ۴۲ سال است که دشمنان به دنبال این هستند که کار جمهوری اسلامی را به قول خودشان تمام کنند و برای این کار از نفوذی‌ها استفاده کردند تا زندگی و معیشت مردم را دچار مشکل کرده و عرصه را بر آن‌ها تنگ کنند تا مردم را از نظام و انقلاب ناامید کند ولی به خواست خدا تلاش‌های دشمن تاکنون راه به‌جایی نبرده و پرچم جمهوری اسلامی عالم‌گیر شده و شما می‌بینید که پرچم جمهوری اسلامی در نوار غزه به اهتزاز درآمده و فرماندهان مقاومت اسلامی در فلسطین برای رهبر معظم انقلاب پیام قدردانی می‌فرستند.

استاد حوزه علمیه خوزستان، در ادامه خطاب به حاضرین گفت: این انتخابات بسیار سرنوشت‌ساز است و ان شاء الله سرنوشت ملت اسلامی را به نحو احسن رقم خواهد زد و مردم می‌دانند که باید در این انتخابات حواسشان را جمع کرده و درست انتخاب کنند و اما ما وظیفه‌داریم به تک‌تک مردم شریفی که در این مدت اذیت شده‌اند بگوییم اذیت شدن‌ها به خاطر انتخاب بد و سوءمدیریت ها و بی تدبیری ها بوده است و حالا باید با یک انتخاب درست آن را جبران کنیم. همچنین وظیفه‌داریم مردم را به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح تشویق کرده و جامعه را روشن کنیم.

وی در پایان با اشاره به فراز «وَ اِجْعَلْنِی مِمَّنْ تَنْتَصِرُ بِهِ لِدِینِکَ وَ لاَ تَسْتَبْدِلْ بِی غَیْرِی» از دعای افتتاح، تصریح کرد: نکند در این دورو زمانه از ولایت‌فقیه غافل شویم و فشارهای این زمانه ما را از میدان خارج کند و خط شهدا را فراموش کنیم ازاین‌رو باید از خدا بخواهیم که ما را از یاوران دینش قرار دهد و دیگران را جایگزین ما نکند.

مطالب مشابه