اضافه شدن قابلیت تماس تصویری در نسخه بتا تلگرام اندروید

منبع: گجت نیوز

74

1399/5/26

00:48


اضافه شدن قابلیت تماس تصویری در نسخه بتا تلگرام اندروید

پس از کاربران iOS این بار نوبت به دارندگان سیستم عامل اندروید رسید تا قابلیت تماس تصویری در نسخه بتا تلگرام – Telegram را تجربه کنند.

شایعه اضافه شدن قابلیت تماس تصویری در پیام‌رسان تلگرام چیزی بود که دو ماه پیش، در نسخه بتا این برنامه برای کاربران iOS به واقعیت پیوست. حال به دنباله آن، پس از گذشت مدتی این قابلیت برای دارندگان سیستم عامل اندروید هم فراهم شده تا یک نسخه آزمایشی از آن را تجربه کنند.

تماس تصویری در نسخه بتا تلگرام اندروید

این قابلیت بدون توضیحات خاص و یا اضافه، در نسخه ۷.۰.۰ بتا تلگرام به این برنامه اضافه شده و بسیاری از کاربران اخیرا به آن پی برده‌اند. برای برقراری تماس تصویری، تنها کاری که باید انجام دهید کلیک بر روی علامت سه نقطه (بالا راست) و سپس انتخاب گزینه Video Call در چت مورد نظر با فردی است که می‌خواهید با آن تماس بگیرید.

تماس تصویری در نسخه بتا تلگرام

البته دقت کنید که فردی که قصد گرفتن تماس تصویری با آن را دارید باید حتما نسخه بتا ۷.۰.۰ این برنامه را نصب کرده باشد.

آمار ۵۰۰ میلیونی دانلود پیام‌رسان تلگرام

تماس تصویری در نسخه بتا تلگرام

یکی از دلایل محبوبیت دو برنامه WhatsApp و Google Messages داشتن سطح امنیت بالای آن‌ها است؛ امری که تلگرام، به لطف قابلیت چت پنهان (end-to-end encryption)، موفق به کسب آن شده اما با این وجود، این پیامرسان همچنان راه طولانی برای رسیدن به رقیبان خود دارد.

این برنامه، در چند ماهه گذشته و در دوره اوج بیماری کووید ۱۹، حدود ۵۰۰ میلیون بار توسط کاربران نصب شده است؛ درحالی که رقیبان آن، یعنی پیامرسان‌های WhatsApp و Google Messages هرکدام به ترتیب از مرزهای ۵ و ۱ بیلیون دانلود رد شده‌اند. البته باید در نظر داشت که این دو رقیب بزرگ، به دلیل پشتیبانی‌های فیسبوک و گوگل، هنگام خرید بسیاری از گوشی‌های اندرویدی، به صورت پیش‌فرض بر روی آن‌ها در حالت نصب شده قرار دارند؛ موردی که تلگرام، هنوز از آن بی‌بهره است.

قابلیت تماس تصویری در به‌روز رسانی بعدی تلگرام، به صورت رسمی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

مطالب مشابه